Утре во Ангели ќе гледате!!!

вторник, 29 декември 2009

Новата тетоважа на Кандела ВетраноНа одморите ликовите на серијата не само што некој си го сменија лукот, туку Кандела Ветрано си направи тетоважа. Тоа го видовме на сликата што пред малку таа ја постави на ФејзБук.

Тетоважата вели "Carpe Diem" на латиница, што значи "Aprovecha El Día” (Искористи Го Денот), или поточно Aprovecha El Momento, No Lo Malgastes” (Искористи го моментот, не го отфрлај). Погледнете горе на сликата се гледа тетоважата.

Во утрешната епизода на Ангели

понеделник, 28 декември 2009

Мар ја смени фризуратаЛиковите на "Casi Angeles" ги искористија одморите и повекето го сменија изгледот. Ги видовме на Еуге, Росио, Стефано и Кандела, но сега ја гледаме Лали со мала измена. Таа изјави дека не смееше да се ошиша повеќе бидејќи продукцијата не и дозволува, таа си ги ошиша само шишките. Погледнете на фотографијата.

Утре во Ангели!!!

недела, 27 декември 2009

Маринки од АнгелчињатаСега кога дојде летото во Аргентина ви ги претставуваме маринките од Ангели. Навистина се многу убави, благодарение на "AR" за сликата од маринките. Дали ви се допаднаа, оставете коментар.

Ангелчињата повторно во ИзраелПо големиот успех што го имаа оваа година во Израел, Ангелчињата во 2010 повторно ќе заминат за Израел. Ви благодариме што не посетувате. CasiAngeles-MK

Утре во Ангели... НЕ ПРОПУШТАЈТЕ!!!

среда, 23 декември 2009

Поздрави од Ангелчињата за Новогодишните празници


Емилиа Аттиас се исмејува за трачевите за нејзината коса

понеделник, 21 декември 2009На Емилиа Аттиас веста и донесе многу смеа, незнаеше од дека и таа вест на новинарите дека ги ошишала суканиците. Но моментално таа ужива во Carloz Paz со својот сопруг и со нејзините суканици.

Во утрешната епизода на Ангели

недела, 20 декември 2009

"Емилиа Аттиас ги ошиша суканиците" е само трач

сабота, 19 декември 2009Пред некој ден излезе новост дека Емилиа Аттиас ги ошишала суканиците, но сега дознавме од нејзин близок пријател дека тоа било само трач и дека сеуште ги носи суканиците. Се надеваме дека нема во скоро време да ги ошиша, бидејќи и стојат прекрасно.

Ангели 4 сезона во програмата на Телефе


Ангели започнува да се емитува во ИталијаАнгелите од понеделник започнуваат да се емитуваат во Италија, 21 Декември од 20:00 часот, на познатиот канал Cartoon Network. Очекуваме дека ќе биде многу гледана серијата и во Италија.

Емилиа Аттиас ги ошиша суканицитеСуканиците на Емилиа беа само за ликот на Паз во третата сезона, така да по завршувањето на третата сезона Еми ги ошиша суканици. Очекувајте во секој момент слики од новата фризура на Еми. Таа е сега омажена, вљубена и во Carlos Paz со ошишана глава.

Што ќе прават Ангелчињата во Лето?

петок, 18 декември 2009По завршувањето на снимањето на 3 сезона и на некој настапи надвор од Аргентина, Ангелчињата имат заслужен одмор. Лали Еспосито и Питер Ланзањи ќе заминат за Европа, но не заедно. Нико Риера со своите пријатели ќе замине за Калифорнија, САД, Гастон Далмау планира да замине за Екуадор, додека пак Еугенија Суарез сеуште не знае каде ќе замине на одмор, но секако тоа би било некаде надвор од Аргентина.

Утре во Ангели

среда, 16 декември 2009

Слики од Емилиа во Idioma Romance/Романтичен Јазик

вторник, 15 декември 2009Македонскиот блог за Ангелите продолжува да ве исвестува за сите новости во светот на Ангелите. Во оваа прилика ви оставаме слики од Емилиа Атиас за кампањата на Idioma Romance/Романтичен Јазик. Ви оставаме подолу неколку слики од фотосесијата. Ви благодариме што не посетувате.

Ангелчињата на прошетка низ РимЛали, Еуге, Гастон, Питер и Нико сеуште се во Рим/Италија, пред да си заминат од таму заминаа низ прошетка низ Рим и се сликат на најпознатите и најважните места во Рим.

Ангелчињата станаа порано и отидоа во посета на Coliseo и Piazza San Pietro. Погледнете неколку фотографии.

Средба со фановите на Ангелчињата во ИталијаАнгелчињата продолжуваат со своите активности во Италија. Денес имаа Фотосесија и запознавање со фановите.

Ангелчињата направија неколку фотографии, се поздравуваа со своите фанови и беа во радиото "Rai" каде им направија интервју.

Како и секогаш тие снимија се и во продолжение можете да го погледнете видеото.


Во утрешната епизода

Ангелчињата на галата на "40 Principales" со Шакира и Роби Вилијамс

понеделник, 14 декември 2009Утре во Ангели

Фотосесија во Рим

недела, 13 декември 2009

Ангелчињата во Рим направија фотосесија кај фонтаната Di Trevi.
Еве ексклузивно видео.

Ангелчињата се во РимАнгелчињата се во Рим и од денес почнуаа со своите активности и запознавањето со нивните фанови. Веб страницата на италијанската програма, поставуваат автограми и поздрави од познатите ликови, во овој случај ќе постават од Мар, еве го поздравот.

Мар: Добар ден Италија. Ова утро Рим ни посака добредојде со доста силен дожт, но морам да кажам кога ги тргнам завесите во мојата соба (за среќа имам една прекрасна соба во хотелот) пејзажот што ми се покажа беше прекрасен, Рома изгледа многу поубаво од тоа што ми имат кажувано.

Вчера ноќеска кога пристигнавме, по поздравувањето на нашите фанови кои дојдоја да ни посакат добредојде на Аеродромот (им испратив голем бакнеж на сите), патувајќи во колата накај хотелот загледав колку е сепак убав градот. Се е убаво украсено за Нова Година. И од сето тоа ми дојде инспирација да напишам песна и треба да разговарам со групата.

Ангелчињата пристигнаа во Италија

Ангелчињата пристигнаа во Рим/Италија, но на заминувањето од Шпанија за Италија не го пропуштија моментот на аеродромот без да снимат. Покрај тоа го снимија нивното доаѓање во Италија и во хотелот каде што се сместени. Погледнете го видеото.

Денес Ангелчињата отпатуваа за Италија

сабота, 12 декември 2009По завршувањето на галата "40 Principales" во Шпанија, денес Алгелчињата ќе престигнат во Италија. Во недела во 14:00 часот ќе бидат во "Piazza Del Popolo" и нејзините фанови ќе можат да отидат со камери и да се сликаат со нив. Во понеделник ќе бидат во хотелот и нејзините фанови ќе можат да и се доближат и да се поздрават со нив.

Во понеделник во Ангели

петок, 11 декември 2009


Дали на Хустина ќе и се испушти да каже дека Хуан Круз е во Каридад?
Дали теленовелата на Вале ќе се оствари повторно?
Дали конечно помеѓу Паз и Камило ќе се случи нешто возбудливо?
Дали Камило ќе го прифати Хуан Круз како татко?

Не пропуштајте ја најновата епизода на Ангели во понеделник за да добиете одговор на сите овие прашања.

powered by Blogger | WordPress by Newwpthemes | Converted by BloggerTheme